Незабаром перший клас

Поради батькам щодо підготовки дитини до навчання в школі

Навіщо проводять співбесіди під час вступу до школи?
В одному випадку це робиться для відбору найбільш підготовлених дітей до спеціалізованої школи, в іншому – з метою здійснення індивідуально-диференційованого підходу до організації навчально-пізнавальної діяльності учнів з різним рівнем готовності та навчальних можливостей, у окремих – для розподілу дітей по класах з різним ступенем інтенсивності навчання – від "класів підвищеної педагогічної уваги" до класів прискореного навчання.
Співбесіда дає можливість визначити, наскільки малюк підготовлений до шкільного життя, прогнозувати його успіхи. І чим краще готова дитина до змін, пов'язаних зі школою, тим спокійніше і легше проходитиме його адаптація...

Повний текст статті ТУТ 



Психологічна готовність дитини до школи

Сьогодні, коли в нашій країні відбуваються широкомасштабні процеси соціально-економічних і політичних змін, коли максимально загострюються суспільні суперечності, зростає небезпека виникнення відхилень у поведінці дітей, досить актуальною проблемою для психологів, педагогів, фізіологів, лікарів є саме проблема готовності дитини до навчання в школі.

Безперечно, чим краще підготовлений організм дитини до всіх змін, які пов’язані з початком навчання у школі, труднощами, які неминучі, тим легше він з ними впорається, тим спокійніше і не так болісно буде проходити процес адаптації. 

Чому ж так необхідно визначити готовність дитини на самому початку навчання, а ще краще до початку навчання в школі? Доведено, що в дітей, які не готові до систематичного навчання, важче і довше проходить період адаптації, пристосування до школи, в них частіше проявляються різноманітні труднощі навчання, серед них значно більше тих, які не встигають, і не лише в першому класі, але і в подальшому ці діти частіше знаходяться серед тих, які не встигають, і саме в них спостерігають порушення стану здоров’я...


Повний текст статті ТУТ



На порозі шкільного життя

На сьогоднішній день практично загальновизнано, що готовність до шкільного навчання складається з наступних компонентів:
• Особистісна готовність. Включає формування у дитини готовності до прийому нової соціальної позиції – ролі школяра, що має коло прав і обов’язків.

• Інтелектуальна готовність. Цей компонент готовності припускає наявність у дитини кругозору, запасу конкретних знань, сформованість початкових умінь у сфері навчальної діяльності.

• Соціально-психологічна готовність до шкільного навчання включає в себе формування у дітей якостей, завдяки яким вони могли б спілкуватися з іншими дітьми, педагогами. Даний компонент передбачає розвиток у дітей потреби у спілкуванні з іншими, уміння підкорятися інтересам і звичаям дитячої групи тощо.

Крім вище зазначених складових готовності до школи виділяється й фізична, мовна, емоційно-вольова готовність...
Повний текст статті ТУТ 




Інтерактивні навчальні вправи від "Самоучки"
Сайт "Самоучка" присвячений розвиваючим іграм, навчальним програмам для дошкільників і школярів молодших класів. Ознайомлення з математичними, граматичними поняттями за допомогою інтерактивних флеш-ігор допоможе полегшити навчання в початкових класах, викличе у дитини інтерес до уроків в школі. 
Всі батьки хочуть, щоб їхні діти добре вчилися в школі.

А успіх багато в чому залежить від того, як складеться навчання в першому класі, наскільки посильними для першокласника виявляться завдання на першому етапі навчання.

Простіше кажучи: одна із складових успіху - вдалий старт!

Дитина буде впевненіше почуватися на уроках, якщо серед безлічі нових значків (цифр, букв, різних умовних позначень) зустріне знайомі, а то і зуміє прочитати слово, написати букву, полічити предмети, виконати додавання і віднімання чисел в межах 10.
Не секрет, що у наш час багатьом дітям більше подобаються комп'ютерні ігри, ніж пізнання азів наук. 
Враховуючи це, ми створили інтерактивні комп'ютерні ігрові вправи, прагнучи сумістити приємне з корисним, бажаючи перемкнути малюків зі "стрілялок" на реалізацію здібностей і можливостей дитини в творчих цілях.
Ці ігрові вправи створені вчителем вищої категорії зі званням вчитель-методист, у якого за багато років роботи в початкових класах загальноосвітньої школи зібралося багато прийомів, способів роз'яснення навчального матеріалу, секретів запам'ятовування, тренувальних і ігрових вправ, направлених на формування обчислювальних навиків, запам'ятовування табличок, правил правопису і т.д.
Всі вправи тематичні, тобто, направлені на засвоєння конкретної теми:

  • Послідовність чисел під час рахунку
  • Склад чисел в межах десяти
  • Засвоєння способів додавання чисел в межах двадцяти і запам'ятовування результатів
  • Знайомство із зображенням прописних букв, їх елементами, ходом написання всіх букв алфавіту тощо.
Важливо відмітити, що цифри, букви і предмети у вправах виконують дії у відповідь на дії дитини (на правильні або неправильні дії реагують різним чином).

Передбачається, що дорослий прочитає дитині, яка ще не вміє читати, що потрібно зробити у грі.
Перейти на сайт "Самоучка"

Немає коментарів:

Дописати коментар