неділя, 16 грудня 2012 р.

Виховна година "Кожна дитина має право...!"

В рамках Тижня правової освіти у 4-Б класі ЗОШ №11 пройшла виховна година на тему "Кожна дитина має право...!". Школярі доповнили і розширили свої знання про основні документи, які визначають Права дитини. Зокрема, про Конвенцію ООН . Вони дізналися, що Конвенція ООН про права дитини - це угода між країнами, в якій записа­но, як уряд кожної країни має дбати про дітей. Конвенція була прийнята та відкрита для підписання та приєднання резолюцією Генеральної Асамблеї ООН від 20 листопада 1989 року. Цей особливий документ було ратифіковано (підписано і визнано чинним) 191 країною світу. Конвенція ООН про права дитини набула чинності в Україні з 27 вересня 1991 року і з цього часу є частиною національного законодавства. Діти дізнались, що їх права виділені окремими статтями Сімейного, Цивіль­ного, Кримінального та Кримінально-Процесуального кодексів України, а також регулюються окремими зако­нами, такими як закони «Про охорону дитинства», «Про соціальну роботу з дітьми та молоддю», «Про попередження насильства в сім’ї». Різні державні органи та міністерства покликані відповідати за дотримання прав дитини в Україні. Багато зусиль також докладають громадські організації, які працюють на терені захисту прав дитини, щоб кожна дитина почувала себе захищеним законом повноцінним членом суспільства. 
Школярі пригадали, про які права дітей  ідеться у Конвенції, на що кожен із них має незаперечне право. На основі сюжетів з відомих казок діти змогли проаналізувати ситуації морально-етичного та правового змісту. Пограли в ігри, які передбачали знання про права дитини, намалювали своє бачення окремих прав.
У підсумку зустрічі прозвучало питання: " Як ви гадаєте, чи знадобляться в майбутньому знання про права дітей, які ви сьогодні здобули на виховній годині?" І діти висловили свої думки так:

       "Дитина  може не думати про свої права, може не використовувати їх щодня. Втім, кожна дитина має знати, що вони існують і вони не­від’ємні від інших прав, гарантованих  їй державою. Ці права допомагають дітям бути захищеними, щасливими, зростати справжніми громадянами, які будують майбутнє країни."
















Немає коментарів:

Дописати коментар