пʼятниця, 23 березня 2018 р.

Насильству - ні! Стоп - булінг!

Під таким гаслом у Марганецькій ПМШ № 11 пройшли години спілкування. За даними статистики сьогодні в шкільному середовищі як в Україні, так і в усьому світі гостро стоїть проблема цькування дітьми своїх однолітків або молодших за себе. За даними різних соціологічних досліджень шкільний булінг став дуже поширеним явищем, яке вивчають психологи, педагоги, соціологи.
Булінг (bullying, від анг. bully — хуліган, забіяка, задирака, грубіян, насильник) визначається як утиск, дискримінація, цькування. Цей термін означає тривалий процес свідомого жорстокого ставлення (фізичного і психічного) з боку дитини або групи до іншої дитини або інших дітей (більш детально тут: 
https://ru.osvita.ua/school/lessons_summary/upbring/42788/).
Оскільки жертвами булінгу можуть стати діти різних вікових груп, про це варто говорити, починаючи з початкових класів. Попередження подібних проявів, а також роз'яснення щодо поведінки у випадку потрапляння під дію утисків є одним з дієвих способів подолання проблеми булінгу серед школярів. 
В 1-Б класі діти дізналися, якими можуть бути форми прояву булінгу, ділились досвідом, чи доводилось їм самим потрапляти у подібні ситуації. Переглянули відео з порадами щодо протидії цькування, до кого звертатись за допомогою, як чинити, щоб уникнути конфліктів. Першокласники взяли участь у рольовій грі, змоделювавши ситуацію насилля, обговоривши дії як самих жертв цькування, так і тих, хто став свідком подібних ситуацій.


Немає коментарів:

Дописати коментар